JesusHouse 2010 / 2011

september 2010 - marec 2011

Témy centrálneho JesusHouse
Štvrtok, 11 November 2010 08:41

Samotné centrálne podujatie JesusHouse pozostáva zo štyroch večerov a na Slovensku sa uskutoční v dňoch 31. marca - 3. apríla 2011. Zo Stuttgartu bude satelitom prenášané do ďalších miest v Nemecku, ako i do rôznych európskych miest Do Nemecka budú vyslaní slovenskí tlmočníci a prenos sa dostane aj na Slovensko. K mladej generácii sa bude hlavným posolstvom prihovárať Matthias Clausen.

 

Témy jednotlivých večerov sú nasledovné:

 

Boh? (štvrtok, 31.03.)
"Načo mi je Boh? Boh mi je ukradnutý! A vôbec, nie je viera len akýmsi preludom?
"
Viera sa dá jasne odôvodniť. Čo nám však často bráni vo viere, sú predstavy, žijúce v našej hlave. Možno počuješ slovo „Boh“ a niečo v tebe si myslí: „Na tom predsa nezáleží“ alebo: Hocičo, len Boh nie“. Ale čo ak je Boh iný, než si myslíš? Kresťania veria, že Boh sa ukazuje v Ježišovi. Nedokáže prestať milovať ľudí, ktorých stvoril. Preto ich hľadá a hľadá, až kým ich opäť nenájde. Čo ak je Boh takýto?

Viera (piatok, 01.04.)
„Proste nemôžem dôverovať každému. To by totiž bolo dosť nerozumné.“
To je pravda. Ale rovnako nemôžeš o všetkom a o všetkých neustále len pochybovať. Inak by si ráno už nemohol vstať ani z postele. Dôveru nemôžeš zapnúť nejakým spínačom. Boh sa však uchádza o tvoju dôveru, verí v teba. To môžeš vidieť u Ježiša. „A či je to fakt tak?“ – na to musíš prísť sám, keď to vyskúšaš.

Láska (sobota, 02.04.)
„Láska, to slovo už nemôžem ani len počuť. Je totálne otrepané, vkuse a všade omieľané. Avšak napriek tomu, ak mám byť úprimný: Nie je nič, čo by som si želal viac.“
Potrebujeme lásku, sme tak „skonštruovaní“. Problémom je len, že sa nám dostáva „lásky“ takmer vždy za určitých podmienok: „Ak budeš milá, potom ... Ak dobre vyzeráš, tak...“ Všímaš si to všade. Život je akoby trvalý casting.
Ale čo ak to naozaj existuje: láska bez „Ak“. Kresťania hovoria: tak miluje len Boh. A aj to dokazuje, v Ježišovi. Máš aspoň tušenie, čo všetko by sa mohlo stať, ak by si osobne zažil túto lásku – a ak by si začal žiť s Bohom?

Nádej (nedeľa, 03.04.)
„To by bolo dačo: keby sa konečne niečo zmenilo. ‚Odhlásiť sa a prihlásiť sa pod iným menom.’ Ale to sa nedá. Je to smiešne: Nie že by som bol už tak starý, ale neverím, že by som sa ešte dokázal zmeniť.“
Je možné, že to tak cítiš. Ale Boh ťa utvoril a tak ťa dokáže aj zmeniť. Aj z toho, čo sa pokazilo, dokáže spraviť niečo pekné a zapracovať to do svojich plánov. A vie použiť aj tvoje silné stránky, to, v čom si dobrý. Je jasné, že niekedy je ťažké dúfať. Ale Boh porazil dokonca aj smrť. Keď vzkriesil Ježiša. „Nikdy nie si dosť mŕtvy pre vzkriesenie.“ Nikdy nie je príliš neskoro pre nový začiatok.

 
Témy lokálneho JesusHouse
Pondelok, 18 Október 2010 20:36

Tu je výber tém pre lokálny JesusHouse. Sú pozvaním i povzbudením pre mladú generáciu k premýšľaniu, k hľadaniu odpovedí a tiež k rozhodnutiam, ktoré môžu zmeniť celý život:

Kto som?

Čo z toho budem mať?

Totálne vedľa

Je tu NIEKTO?

Prečo???

Láska je všetko!

Čo tu vlastne robíš?

To zvládneme!

 
O čom bude JesusHouse?
Streda, 13 Október 2010 21:48

Témy lokálneho a centrálneho JesusHouse majú spoločný základ a navzájom na seba nadväzujú. Sú v nich obsiahnuté dôležité a zložité otázky, ktoré si kladie mnoho mladých ľudí na svete. Nehrá rolu, kde žijú. Veď kto nikdy nepremýšľal nad tým, kým vlastne je a v čom spočíva jeho hodnota, čo dá jeho životu zmysel? Kto si aspoň raz nepoložil vážne otázku týkajúcu sa existencie Boha? Kto dokonale rozumie príčinám zla a utrpenia, ktoré sa denne v stále väčšej miere deje vo svete? Kto netúži po láske? Kto bez problémov zvláda všetko, čo mu život naservíruje a kto sa ľahko rozhoduje medzi dobrom a zlom, medzi tým, čo je správne a čo nie...?