JesusHouse 2010 / 2011

september 2010 - marec 2011

Na JesusHouse to žije!
Sobota, 02 Apríl 2011 14:25

JesusHouse frčí v tieto dni naplno, v Stuttgarte a na ostatných približne 400 miestach v Nemecku, Rakúsku,Švajčiarsku, Poľsku, na Slovensku a v Čechách. Živý prenos zo Stuttgartskej haly sa prenáša satelitom na iné miesta. Niekde naživo a inde o deň neskôr. Ako napríklad k nám na Slovensko. 2 večery máme za sebou - premýšľali sme o témach Boh a Viera. Dnes je na programe téma Láska a poslednou zajtrajšou je Nádej. Kapela buráca, hala sa trasie, vy na prenosových miestach si snáď užívate naplno kapelu Gracetown aj keď nie naživo pod pódiom. Prichádzajú zaujímaví hostia, mali sme tu v prvý večer futbalistu CACAA. V druhý večer prišiel pouličný spevák Samuel Harfst decká z kreatívneho sociálno-kultúrneho projektu Blu:boks z Berlína. Dnes tu bude žena s dramatickým životným príbehom - Bettina Ratering a zajtra Nick Vujcic, ktorého si nenechajte ujsť. Mladý muž, ktorý sa narodil bez dolných a horných končatín s neuveriteľnou radosťou zo života a poslaním, pre ktoré žije. Prídite, ešte dnes a zajtra - JESUSHOUSE zo Stuttgartu ale nielen pre Stuttgart!

Každý večer tu káže Matthias Clausen a hovorí o dôležitých veciach života. Ten chlapík má dačo doseba, Kto má otázky, môže mu poslať SMS na číslo: 0049 157 792 88761

Reportérka Frieda s teamom brázdi po Nemecku a navštevuje miesta, kde sa premieta JesusHouse a jej reportáže sú vždy originálne, zábavné a samozrejme súčasťou živého vysielania.

JesusHouse je i na Facebooku - pre tých kto nemá problém s rečou.

Ak ste nestihli byť pritom, ak ste sa ako mládež či spoločenstvo nestihli zúčastniť na JesusHouse a budete mať záujem, pár týždňov po skončení podujatia bude možnosť objednať si DVD v slovenčine z jednotlivých alebo všetkých večerov.

Na adrese: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

 
Je to tu!
Nedeľa, 27 Marec 2011 12:42

Už len pár dní a Porsche Arena sa v nemeckom Suttgarte zmení na JesusHouse. Inokedy je miestom významných koncertov, športových podujatí a teraz sa stane miestom, kde sa bude hovoriť o Ježišovi, o viere, o tom, čo môže dať dnešnej mladej generácii viera v Boha, osobný vzťah s ním. Zaznie super hudba, prídu zaujímaví hostia, nebude chýbať ani zábava ani priestor na hlboké premýšľanie.

Z Porsche Areny sa 4-dňový program s jednodňovým posunom bude satelitom prenášať i na Slovensko. Zoznam miest, kde sa toto podujatie uskutoční nájdeš tu. A aké témy a hostia nás čakajú?

31.3. Boh (hosť: futbalista Cacau)

1.4.  Viera (hosť: hudobná skupina Samuel Harfst)

2.4.  Láska (hostia: 16-ročný cyklista Nils Riecker a umelkyňa Bettina Ratering)

3.4.  Nádej (hostia: Nick Vujicic a Elephant Slacklines)

 
Kde bude JesusHouse na Slovensku?
Piatok, 04 Marec 2011 13:28

Do podujatia JesusHouse sa zatiaľ prihlásili spoločenstvá Apoštolskej cirkvi v:
Banskej Bystrici
Topoľčanoch
Brezne
;

a zbory Evanjelickej cirkvi na Slovensku v:

Bratislave
Veličnej
Brezovej pod Bradlom
Hybe

Vranove nad Topľou
.

 

 
Program z Porsche Areny
Streda, 02 Február 2011 11:58

JesusHouse sa naživo uskutoční v dňoch 30. marca - 02. apríla 2011 v Stuttgarte. Celovečerný program bude satelitom prenášaný do všetkých pripojených miest. Pozvete ľudí z vášho mesta, okolia, pripravíte krátky predprogram a potom premietnete  na plátno pomocou projektora program zo Stuttgartu. Prenos bude na Slovensko vysielaný vždy až na druhý deň. Takže informácia pre Slovensko: u nás začína JesusHouse 31. marca a končí 3. apríla 2011. Odporúčame vám začať s predprogramom o 18.00 hod. O 18:20 sa spúšťa satelitný prenos a končí každý večer približne o 19.30 hod.
Podujatie bude prebiehať v hale Porsche Arény, (v ktorej sa organizujú rôzne športové podujatia, koncerty)  s kapacitou 4.500 miest. 8 kamier vám bude sprostredkúvať atmosféru z miesta podujatia.

Tim Niedernolte je naším moderátorom a podobne ako v roku 2007 nás bude sprevádzať prorgramom. Okrem zaujímavých hostí, ktorí poskytnú interview, budú súčasťou večerov aj krátke scénky k témam.
Oproti minulým rokom chceme dať väčší priestor interaktívnosti publika. Napríklad návštevníci zo všetkých miest môžu hlavnému rečníkovi Matthiasovi Clausenovi posielať SMS so svojimi otázkami, ktorými sa bude zaoberať. Internet hrá dôležitú rolu pri JesusHouse. Návštevníci podujatia môžu klásť otázky k témam predošlých večerov alebo ku konkrétnym príspevkom a pokúsime sa aspoň niektoré z nich zahrnúť v programe. Tým by sme chceli vytvoriť dobré prepojenie medzi Porsche Arénou a všetkými ostatnými miestami. Mladý, dynamický team reportérov bude počas dní JesusHouse putovať po Nemecku a podávať správy o tom, čo sa na miestach prenosu deje. Na každý večer je naplánovaná jedna live reportáž!

Kapela Gracetown (pod vedením Winnieho Schweitzera) bude otvárať večer a sprevádzať nás svojou hudbou. Sú naplánovaní aj iní hudobní hostia. Nechajte sa prekvapiť! Budeme mať skutočné rock’n’rollové pódium a super lightshow. Čakajú nás super večery.

Ježiš je stredobodom nášho spoločného domu (JesusHouse). Pozývame ľudí, aby objavili jeho lásku  k ľuďom a zistili, aký je život s Ježišom. V závere každého večera dostanú mladí ľudia možnosť reagovať na to, čo počuli a zažili. Nebude chýbať priestor na osobné rozhovory, prípadne nejaký darček (napr. knižka), ktorý si môžu vziať so sebou tí, čo sa rozhodnú spoznať Ježiša viac.

 

(organizátori podujatia JesusHouse 2011)

 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 Dopredu > Koniec >>

Stránka 2 z 2