JesusHouse 2010 / 2011

september 2010 - marec 2011

Interview s Nickom Vujicicom...

Nick: Vo veku 8-12 rokov som si myslel, že už neexistuje nádej. Nikto nedokázal uzdraviť moje srdce. Rodičia my síce rozprávali: Heeej, všetko bude dobré. No nemohol som tomu veriť. Nikto nevedel, čo prežívam a peniaze nemohli uzdraviť moje srdce. Mal som zopár priateľov, ale vždy som sa cítil osamelý. Keď som mal 13, tak som zistil, že mám na výber. Buď sa budem trápiť tým, čo nemám alebo budem vďačný za to, čo mám. Keď som mal 10 rokov, namal som takýto postoj a pokúsil som sa o samovraždu. Nevedel som si predstaviť, že by som mohol normálne žiť, mať prácu. Keď som mal 15 rokov, prečítal som si Jánovo evanjelium 9. kapitulu. O mužovi, ktorý bol od narodenia slepý. Len Ježiš vedel, prečo. Aby sa skrze neho mohol osláviť. A vtedy som si uvedomil: Hej, keď máš plán pre slepca, tak určite máš plán aj pre môj život, Som presvedčený o tom, že je horšie mať zlých rodičov ako nemať ani ruky ani nohy, že je horšie byť rozbitý vo vnútri ako žiť bez rúk.
Moderátor: Vo svojej knihe si napísal: „Bez nôh a rúk to nie je ani zďaleka také zlé, ako bez nádeje.“ My si to ani nevieme predstaviť, ako sa to vôbec dá – žiť bez rúk a nôh? Ako tak dokážeš žiť? Odkiaľ berieš túto životnú odvahu?
Nick: Predtým ako som spoznal Boha, som nemal nádej v mojom živote. Musíme pochopiť, čo je skutočným zmyslom nášho života. Nejde o to, čo máme, čo dokážeme alebo nedokážeme spraviť…Nikdy nezabudnem, keď som stretol malého chlapca - takého ako ja – nemal ruky ani nohy. Mal len malú nožičku presne ako ja. A Boh cez neho ku mne silno prehovoril: Hej Nick, nespravím zázrak, ale môžem ťa použiť ako zázrak pre iných. Ak sa nedajú uzdraviť oblaky v tvojej búrke, potom môžeš niekoho iného preniesť cez túto búrku...

 
Interview s Bettinou Ratering...

Moderátor: Tvoja matka sa veľmi netešila, keď si sa mala narodiť.  Ako to bolo?
Bettina: Moja mama mala 14 rokov a žila na ulici, keď otehotnela. Rodičia boli alkoholici, vyhodili ju z domu a šlapala chodník, aby nejako prežila. Narodila som sa jej, keď mala 15 a do 6.rokov som s ňou bývala v bordeli v jednej izbe. Bola som veľmi traumatizovaná, v 6. rokoch som ešte vôbec nerozprávala a nedokázala som prejavovať emócie.
Moderátor: Čo sa dialo potom? Kam si šla?
Bettina: Najprv do domova a potom k pestúnom. Tá rodina mala naozaj všetko a vedela mi dať všetko. Bolo to veľmi pekné, no na druhej strane som veľmi trpela. Vládli tam prísne pravidlá - pri stole sa nesmelo rozprávať, na všetko boli prísne pravidlá, ako sa treba správať, obliekať… Po materiálnej stránke som dostala som všetko, aby som sa mohla mať lepšie, chodiť do školy. Ale chýbalo mi, aby ma niekto objal, potešil, mal skutočne rád.
Moderátor: Kde si potom hľadala lásku?
Bettina: Mala som pocit, že všetci sú proti mne. Rodičia, škola, susedia. A všetko som robila naopak, všetko som bojkotovala. Kradla som, flákala školu, fačila, pila, stala sa závislou na drogách a určitý čas som šľa dokonca v šľapajách svojej mamy. Keď som neskôr žila vo Švajčiarsku, stretla som raz skupinu mladých kresťanov, ktorí hovorili o Božej láske. A to ma vyprovokovalo až k fyzickému útoku na mladého muža, ktorý o tom hovoril. Bolo vo mne toľko hnevu a agresivity. Nezavolal však políciu ale hľadal ma po celom meste, pretože som ušla. A keď ma našiel, sadol si ku mne a ďalej mi rozprával o Božej láske. 
Moderátor: Vo svojej knihe o tom celom podrobne píšeš. A dnes, sedíš tu na pódiu Jesus House, usmievaš sa a už takmer 20 rokov sa staráš o drogovozávislých ľudí. Takým spôsobom, ako len ty vieš, lebo si to zažila na vlastnej koži. Povedz nám ešte, ako dokážeš rozdávať llásku ostatným ľuďom?
Bettina: Vovnútri cítim hlbokú vďačnosť za to, čo Boh spravil v mojom živote. A mojou túžbou je dať mnohým ľuďom nádej, že Boh môže aj z totálne zničeného života vytvoriť opäť niečo nové, že môže uzdraviť.

 
Interview s Cacaom...

Moderátor: Futbalista zarába peniaze, je slávny, úspešný. Napriek tomu to pre teba nie je to najdôležitejšie, pretože si veriaci človek a veríš v Boha. Tvoje úspechy sú fajn, ale nie je to všetko?
Cacau: Áno, je to dôležité, bojujem za svoje ciele a budem aj naďalej. Ale je niečo, čo ma napĺňa a tým je Boh, je to priateľstvo, spojenie s Bohom a ľuďmi, ktorí Boha milujú.
Moderátor: Keď hovoríš, že Boh je pre teba dôležitý, žiješ s ním, čo si pod tým máme predstaviť? Čím je pre teba Boh?
Cacau: Boha vnímam ako priateľa, ktorý je vždy pri mne, s ktorým sa môžem o všetkom pozhovárať, ktorý pozná moje starosti, ktorý sa so mnou delí o radosť a podporuje ma najmä v ťažkých situáciách.
Moderátor: Dobrí priatelia by sa mali zčasu načas aj stretnúť. Ak existuje Boh, malo by sa ho dať stretnúť v nejakom spoločenstve. Ty do spoločenstva často nechodíš, lebo nedele tráviš často na ihrisku. Ako sa stretávaš s Bohom, tvojím priateľom?
Cacau: Správne, nedele som často na cestách a žiaľ nemôžem zájsť do spoločenstva. Ak tú možnosť mám, tak sa s tými ľudmi rád stretávam. Ale Boha môžem stretnúť kdekoľvek. Nezáleží na tom, kde sme, či v škole, v práci alebo tak ako ja na futbalovom ihrisku. Boh je všade s nami a môžeme s ním kedykoľvek a kdekoľvek hovoriť.

 
JesusHouse na DVD

JesusHouse s kapelou Gracetown, rečníkom Matthiasom, moderátorom Timom a skvelými, zaujímavými hosťami rozburácal na pár dní davy mladých ľudí po celej Európe. V Stuttgarte, v Porsche Arene, kde prebiehalo toto podujatie "live", sa stretlo takmer 20.000 mladých ľudí! Satelitom sa štvordňový program prenášal do vyše 400 miest v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, na Slovensku, v Poľsku a Čechách a dokopy sa na ňom zúčastnilo vyše 150.000 mladých ľudí!

Na našej stránke si môžete prečítať úryvky z interview s niektorými hosťami.

Pre tých, ktorí  by si ešte raz chceli JesusHouse pozrieť, zamyslieť sa nad témami jednotlivých večerov, vypočuť si dobrú hudbu a tiež pre tých, ktorí by teraz či neskôr chceli zorganizovať stretnutie mladých a pustiť si tento program z DVD, tu máme nasledovnú ponuku. DVD set (kompletné 4 večery) alebo jednotlivé DVD si môžete objednať na e-mailovej adrese: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. . Hneď ako to bude možné, vybavíme vašu objednávku.

Cena 1 DVD:  5 ,00 €
Cena za celý set: 18,00


1. večer: Načo mi je Boh? (hosť: Cacau)
2. večer: Nemôžem predsa dôverovať každému (hosť: Samuel Harfst)
3. večer: Láska, to slovo nemôžem už ani počuť
(hosť: Bettina Ratering a Nils Riecker)
4. večer: Keby sa konečne niečo zmenilo (hosť: Nick Vujicic)

 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 2