JesusHouse 2010 / 2011

september 2010 - marec 2011

JesusHouse v Giraltovciach
Nedeľa, 20 Február 2011 11:01

Sériu večerných stretnutí pre mladých - JesusHouse - pripravil Ervin Mittelmann spolu so skupinou mladých kresťanov aj na východnom Slovensku, v Giraltovciach. Na jeseň prebehlo podobné podujatie v Leviciach.

Ak si priamo z Giraltoviec alebo okolia, a chceš prežiť niekoľko zaujímavých večerov, spoznať nových ľudí, počuť témy, o ktorých možno dlho premýšľaš a nájsť odpovede na otázky, ktoré ťa zamestnávajú - si srdečne vítaný. Neváhaj a príď!

Kam? - do sály ZUŠ Giraltovce, na Dukelskej ulici 53
Kedy? 27.2. - 2.3.2011
Témy večerov:

nedeľa - Kto som?
pondelok - Čo z toho budem mať?
utorok - Prečo???
streda - Láska je všetko
stretnutie začína vždy o 18:00 hod

 
Ježiš v Kontakte
Streda, 08 December 2010 10:49

JesusHouse sa v Leviciach konal v Mládežníckom centre KONTAKT v dňoch 20.-23.októbra. Bola to 4-dňová JesusHouse párty, na ktorú boli pozvaní mladí ľudia z mesta väčšinou vo veku od 15-25 rokov. Počas 4 večerov Ervin rozprával o identite, viere, utrpení, láske. Program bol pestrý. Okrem pútavého slova nechýbala živá hudba v podaní mladej kapely, zábavní moderátori, scénky, interaktívne hry, videoclipy, premietané ankety z mesta k daným témam, pohostenie, priestor na rozhovory. Dokonca niektorí v Kontakte i prespali a tak mali možnosť viesť hlboké nočné debaty. Na každý večer prišlo cca. 50 – 70 návštevníkov. Boli to príjemné večery, ale bolo to o niečom viac než len o dobrom a zábavnom programe. V týchto dňoch bolo citeľné, hmatateľné a hlavne pozorovateľné, že Kontakt bol naozaj dom (house), kde prebýval Ježiš svojou prítomnosťou. JESUSHOUSE. Jeden návštevník to vyjadril takto: „Je v tom nejaká nadprirodzená sila, čo všetko mení na dobré.“ V miestnosti, úplne vpredu stál drevený kríž – najvýznamnejší symbol kresťanstva, kríž ako miesto, na ktorom Ježiš obetoval z lásky k nám svoj život. Každý deň mohol ktokoľvek viditeľne reagovať na to, čo počul. Prísť ku krížu a pripnúť tam symbolicky malého panáčika (seba) ako prejav rozhodnutia: „chcem žiť s Ježišom“. Nie každý má odvahu dať pred ostatnými najavo, čo sa odohráva v jeho vnútri. Ale Boh vidí do nášho srdca a to je to najdôležitejšie. V sobotu bolo na kríži 16 panáčikov. No možno tých, v ktorých sa zrodila túžba po osobnom vzťahu s Bohom, je omnoho viac.
Prečo táto párty? O čo vlastne šlo? O to, aby nám bolo spolu fajn, aby sme sa zabavili, spoznali, ale hlavne zamysleli nad niektorými dôležitými vecami v našom živote. Túžbou organizátorov bolo pozvať mladých ľudí k Ježišovi, aby oni mohli pozvať Ježiša do svojho života – do svojho domu. Ako spieva speváčka Judy Bailey vo svojej piesni Jesus in my house. Ježiš nie je nedosiahnuteľný, nie je mŕtvou legendou, nie je vzdialený a nereálny. Je Bohom, ktorý sa pred rokmi stal človekom, aby nám lepšie rozumel, aby sa nám priblížil, aby nám pomohol žiť a ukázal nám, ako nás má rád a ako mu na nás záleží. A nie je nič lepšie, ako pozvať ho do svojho „domu“, kráčať životom spolu s ním. Je to iný život ako keď si žijeme podľa seba a máme celý život na to, aby sme sa o tom dennodenne presviedčali.

 
Predstavujeme Ervina
Utorok, 19 Október 2010 11:39

Keď hovoríme o lokálnom JesusHouse na Slovensku, hovoríme aj o Ervinovi Mittelmannovi, ktorý bude hovoriť k mladým ľuďom vo viacerých mestách.

Kto to je? V krátkosti aspoň pár slov o ňom. Ervin je otcom dvoch detí. Je kazateľom Cirkvi bratskej v Kalinove. Veľmi rád trávi voľné chvíle so svojou rodinou. Okrem toho, rád číta, rád chodí na prechádzky, rád si pozrie dobrý film a rád sa spoznáva so zaujímavými ľuďmi.

Ak ho chceš lepšie spoznať, príď na niektoré zo stretnutí alebo najlepšie na všetky. 20. - 23. októbra každý deň o 18.00 v Kontakte na Kasárenskej ulici v Leviciach. Bude hovoriť o zaujímavých a dôležitých veciach a pritom iste niečo prezradí aj o sebe, o tom, čo je pre neho dôležité a akú rolu hrá Ježiš v jeho živote.

 
JesusHouse v Leviciach

Už je to tu! Lokálny JesusHouse začína i u nás.
Počas 4 večerov v dňoch 20. - 23.10.2010 vždy o 18.00 v mládežníckom centre Kontakt v Leviciach budú prebiehať stretnutia, na ktorých nebude chýbať hudba, rozhovory, zábava, zaujímavé témy, dobrá atmoška, možno noví priatelia. Ak to do Levíc nemáš ďaleko, si srdečne pozvaný! Tešíme sa na teba!

Hosťom večerných stretnutí bude Ervin Mittelmann. Chce hovoriť o živote, o tebe, o Ježišovi. Pozri si témy jednotlivých večerov a príď! Bude to stáť za to.


20. október 2010: Kto vlastne som?
Zaujímavá otázka. Na jednej strane veľmi filozofická, až máš pocit, že Ty stojíš pevne na zemi a nemáš čas filozofovať, lebo chceš žiť dnes naplno. Na druhej strane táto otázka je jednou z tých najpraktickejších. Prečo? Lebo to, „kto si“, stále žiješ. To, „kto si“, určuje Tvoj charakter, dobré a zlé vlastnosti. To, „kto si“, určuje to, ako sa prakticky správaš, prečo robíš niektoré veci, prečo niektoré veci nerobíš, ako sa tešíš zo života a ako si život vychutnávaš. „Kto som?“. Základná, jednoduchá, ale zároveň zložitá otázka. Spolu sa pozrieme na to, ako sa stávame ľuďmi, o akých sme nikdy ani len nesnívali.


21. október 2010: Čo z toho budem mať?
Je veľmi logické, že ak do niečoho ideš, alebo niečo kupuješ, tak chceš vedieť, čo z toho budeš mať, na čo to je dobré. Nad otázkou „Čo z toho budem mať?“ premýšľaš hlavne, ak máš alebo musíš urobiť nejaké rozhodnutia. Je dobré, ak si túto otázku kladieš. Je potrebné takto premýšľať pri všetkých rozhodnutiach, či ide o nákup nejakých vecí, alebo o výber školy, zamestnania, či životného partnera. Budeme sa spoločne pýtať: „Čo z toho budem mať?“, ak by som bol kresťanom, ak by som chcel byť kresťanom, ak by som sa mal rozhodnúť byť kresťanom. Spolu sa pozrieme, ako toto rozhodnutie prakticky ovplyvňuje celý Tvoj život.

22. október 2010: Prečo?
Ako vôbec môžem veriť, že Boh je spravodlivý, keď je okolo mňa toľko utrpenia? Prečo museli byť postrieľaní nevinní ľudia? Prečo musela zomrieť mamička, ktorá chránila svoje dieťa? Prečo sa tomuto manželskému páru narodilo veľmi ťažko postihnuté dieťa? Kto mi vie dať odpoveď? Azda každý človek si niekedy kladie túto otázku. Kto však tejto otázke naozaj rozumie? Kto je v tomto odborník? Nájdeme niekoho, kto nám v tom vie pomôcť? Nekonečné otázky. Nájdeme odpovede?


23. október 2010: Láska je všetko
Piesne, básne, filmy, Valentínske oslavy, romantické večery, sviečky, listy, parfémy, sexy postavy a oblečenie, srdiečka. Ak by ľudská túžba o láske nebola taká hlboká, tak by sa všetko okolo lásky netočilo. Lenže všetko sa okolo lásky točí! Je všade. Na plagátoch, v reklamách, v našich snoch, na obrázkoch, vo filmoch, v piesňach... láska je všade. Z toho vyplýva, že by si mal/mala hlbokú lásku poznať a byť šťastný/á ako v rozprávkach. Ale prečo to nefunguje? Prečo to nesedí?